Athabaska.org

Skaut Čakovice a Letňany

Font Size

Cpanel

Klábosilův noční přesun

V pátek 9. října jsme se již počtvrté vydali na Klábosilák, akci v Černovicích kousek od Tábora. Jedná se o noční pochod, při kterém se musí každá skupina vrátit z místa výsadku zpět na základnu a cestou nalézt a slnit všechny schované úkoly. Letošního již dvacátého třetího ročníku se zůčastnilo přes sedmdesát týmu na trasách od patnácni do pětatřiceti kilometrů. My jsme se rozdělili na čtyři skupiny - ti nejsebevědomější vyrazili na cestu nejdelší, ostatní se spokojili s druhou nejsložitější. Poté co nás všechny rozvezl autobus jsme se ocitli na neznámém místě v lese. V okolí Černovic jsou třeba čtyři různé turistické mapy a tu správnou jsme jako snad každý rok opět neměli. Ještě že se ve městě občas nachází cedule s mapou okolí, která se dá obkreslit. S kusem papíru a načmáranou mapou jsme vyrazili na cestu a po několika probdělých hodinách a dvaceti pěti kilometry v nohách jsme bez větších problémů dorazili do cíle, kde na nás již čekal guláš a místo na trochu vyspání. Pravda, někteří z nás se bez mapy stratili na lesních křižovatkách, nicméně do cíle nakonec dorazili všichni.

Jo a skupina na pětatřiceti kilometrech dokonce vyhrála.