Skauti z Athabasky na čakovickém posvícení dne 5.10.2019

Milí rodiče, dovoluji si Vás a vaše blízké pozvat na čakovické posvícení dne 5.10., kde se na vás budeme mimo jiné těšit i my skauti z Athabasky. Naše stanoviště bude u školy ZŠ E. Beneše, kde předvedeme náš nejnovější stan plný fotek z našich výletů a táborů a kde si děti budou moci vysoutěžit nějaké odměny. Na všechny se těší tým z Athabasky.

Podzimní střediskový výlet do Manětína 12.-13. října

Bohužel se z důvodu zhoršené dopravní situace vrátíme o dvacet až dvacet pět minut později (momentálně jsme na Vypichu)

Druhý říjnový víkend 12.-13.10. nás čeká podzimní střediskový výlet. Protože si letos připomínáme 50. výročí od prvního tábora Athabasky, vypravíme se do Manětína a přespíme ve stanech přímo na louce, kde se tábor konal. Pojedeme vlastním autobusem. Mimo jiné nás čeká výstup na vrch Vladař a návštěva zámku v Manětíně.

Sraz: sobota 7:15 u ZŠ E. Beneše v Čakovicích

Návrat: neděle 18:00 tamtéž

S sebou: teplý spacák, karimatku, věci na spaní, čepici, věci na převlečení, pláštěnku, baterku, hygienu, KPZ, ešus, hrníček, jídlo na sobotu (kromě večeře) a neděli (kromě snídaně), dostatek pití (minimálně 1,5 l), doklad o věku pro děti do 18 let/ISIC pro studenty

Věci sbalte do krosny, přímo k tábořišti se nedá dostat autobusem a bude třeba věci cca 3 km nést. Na výlety přes den se bude hodit malý batůžek, který potom optimálně děti sbalí do krosny, nebo ho na ni připnou.

Na sebe: teplé oblečení, skautský kroj a šátek, pevné boty

Jídlo: bude zajištěno na sobotní večeři a nedělní snídani

Výlet je určen pro všechny členy střediska. Přihlašování bude spuštěno 22.9.2019 ve 20:00. Přihlašování bude probíhat online přes odkaz, který bude zveřejněn zde. Kapacita je omezená!

ODKAZ NA PŘIHLAŠOVÁNÍ:

Výlet je dotován MČ Praha - Čakovice.

Výlet 11. koedukovaného oddílu

Všechny členy koedukovaného oddílu (Zelená a Modrá Háďata, Liščata, Káňata) zveme na první oddílový výlet, který se koná v termínu 13. - 15. září. Navštívíme pražskou zoo, budeme hrát hry a navzájem se spolu seznámíme. 🙂

Sraz: Pátek 17:00 u klubovny v Něvské  (neplatí pro Liščata)

Návrat: Neděle 15:00 u klubovny v Něvské

S sebou: spacák, karimatku, ešus a lžíci, věci na spaní, oblečení dle počasí, hygienu, pláštěnku, lítačku, něco na opečení nad ohněm, přezůvky, baterku, skautský šátek, malý batůžek na výlet

Účast hlaste vedoucím na schůzce.

Zahájení skautského roku - pátek 6.9.

Letos opět zveme všechny členy, rodiče, sourozence a příznivce střediska a společné zahájení skautského roku.

Budeme se nejen veselit u ohně nad čímkoliv k opečení a vřelou písní, ale také shlédneme v našem "homemade" letním kině skautský dokumentární film Skauti bez lilie.

Akce proběhne v pátek 6.9. od 19:00 v klubovně Na Barikádách

Zemřel bratr Windy

Se smutkem na srdci Vám musíme oznámit, že nás v sobotu navždy opustil bratr Václav Nosek - Windy, skaut, historik a sběratel (*1943 / †2019). Aktivní skautský činovník, člen dřívější Ústřední rady, zakladatel Klubu skautských sběratelů a především jedinečný popularizátor a znalec skautské historie, stejně jako díla Jaroslava Foglara.

Jarní Střediskový výlet 26.-28.4.

Vzhledem ke zpoždění vlaku přijedeme později a to kolem 17:30 na Fryčovickou.

Poslední víkend v dubnu 26.-28.4. se vypravíme do Českého Středohoří, konkrétně do oblasti města Most. Čeká nás procházka krásnou přírodou a zároveň historickými částmi města.

Výletu se můžou zúčastnit všichni členové střediska. Přespávat se bude ve Skautském domě v Mostu.

Sraz Pá: (26.4.): vestibul metra Letňany v 16:30 odjezd vlakem z Hl. nádraží v 17:32

Návrat Ne: (28.4.): zastávka Fryčovická 17:00

Účast potvrdit vyplněním informací v tomto dokumentu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sLBr_7ukgqc0P9h9VP_sPcS_m6XkmJrRqdAUnbRDcLs/edit?usp=sharing

! Omluvení účasti posílejte do pondělí 22.4. na email níže !

Sebou:

Pevné boty, oblečení dle počasí, skautský šátek a kroj

Krosnu, menší batoh na výlety, spacák, karimatku, pláštěnku, KPZ, oblečení na So a Ne, baterku, ešus, lžíci, hygienu

Jídlo na Pá večer, So ráno a alespoň 1,5 l tekutin

Výlet je dotován MČ Čakovice.

Za kelty na Zbraslav

Zelená háďata, Čakovice
Odjezd v pátek 5.4.2019 - sraz zastávka Fryčovická 16:35 (odjezd bus 140 v 16:46)
Návrat v sobotu 6.4.2019 odpoledne - v 17:00 na Fryčovické

Liščata - Beroun
Odjezd v pátek 5.4.2019 - sraz vlakové nádraží Beroun - 16:10 (odjezd vlaku v 16:20)

Návrat v sobotu 6.4.2019 v 17:10 vlakové nádraží Beroun

Ubytování: skautská klubovna

Doprava: jízdenky na MHD - 2x 16Kč nebo lítačku (doklad o věku dítěte), pro děti z Berouna 2x 12Kč  (s sebou připravené peníze do automatu)

S sebou do velkého batohu: spacák, karimatku, pyžamo, hygienu, přezůvky, pláštěnku, baterku/čelovku, oblečení na převlečení, KPZ, hrníček + mazací nůž, pití alespoň 1,5l, věci, které mají mít (info ze schůzky) malý batůžek na sobotní výlet, 200,-Kč, k snídani buchtu od maminky :-), kopii kartičky zdravotní pojišťovny, blok + tužku, léky (pokud někdo užívá + lístek s dávkováním)

na sebe: pevné boty, skautský šátek kdo má, oblečení dle počasí

Strava: pátek - večeři si budou děti připravovat na místě sami (s námi)
Sobota - jídlo zajištěno

Potvrzení /omluvení účasti vašeho dítěte na výpravě nám prosím sdělte do čtvrtka 4.4.2019 24:00 hod. na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontaktní osoba:
Lucie Filipová (Jejda) - 739 174 417