Palačinky na Brdy

Dobrý den,

jakk každoročně, i letos naše středisko zajišťuje občerstvení na tradičním skautském přechodu Brd. Proto opět žádáme rodiče o pomoc s výrobou (nenamazaných) palačinek. Samozřejmě ne zadarmo - za každých 10, které přinesete (maximálně však 40/dítě), dostanete speciální poukaz, který držitele opravňuje k jednorázovému expresnímu odbavení (tzn. předběhnutí fronty) a jednomu jídlu z nabídky (palačinka/párek v rohlíku/klobása) zdarma.

Ještě pro jistotu zdůrazňuji - palačinky ničím nemažte ani jinak neochucujte, to se dělá až na místě.

Vše, co vyrobíte, doneste v pátek 25. mezi 17:30 a 19:00 do letňanské klubovny.

Děkujeme všem zapojeným

Brdy

V sobotu 26. ledna se zúčastníme tradičního skautského přechodu Brd, kam srdečně zvu všechny členy střediska. Hlavním bodem programu je jako každoročně setkání skautů z celé Prahy na jedné louce a výměna památečních kartiček/drobných předmětů - takzvaných Brděnek. Bližší instrukce ohledně brděnek se děti dozví na schůzce.

sraz: 8:10 na zastávce Fryčovická (směr na metro)

s sebou: teplé oblečení a boty, jídlo (včetně oběda), pití (doporučuju termosku s čajem), Lítačku/lístek na metro, 30Kč na vlak + kapesné (na místě je stánek s občerstvením) a hlavně brděnky

návrat: cca 16:30 na Fryčovické

Košátky

V lednu vyrazíme na tradiční první výlet nového roku. Protáhneme po Vánocích ztuhlé údy a užijeme si společně zimní radovánky.

Kdy? 12.ledna

sraz 7:55 na nádraží Čakovice

návrat 15:56 tamtéž

Kde? na krásném místě nedaleko vesnice Košátky

přesné místo kde se bude odehrávat většina programu: 50.31215N 14.69049E

Co s sebou?

TEPLÉ OBLEČENÍ a boty, dost jídla a pití na celý den (kolem poledne bude možnost opečení na  ohni takže doporučuji buřt nebo něco podobného), KPZ, lžíce

Doprava je proplacena z dotace od úřadu MČ Čakovice.

Vánoční Zvířetice

V sobotu 15.12. 2018 nás čeká tradiční předvánoční výlet na zříceninu hradu Zvířetice. Zváni jsou všichni členové střediska, jejich rodiče i sourozenci.

Čeká nás procházka ke zřícenině, zdobení stromečku pro zvířátka, večeře na ohni a velká společná hra. Budeme rádi, když se do programu a do hry zapojí i rodiče.

S sebou: ozdoby na stromek pro zvířátka (lojové koule, jablíčka, mrkev, semínka atd.), svačinu a pití (nejlépe teplý čaj), baterka, víčko od ešusu nebo plastový talířek, hrníček, teplé oblečení (+ náhradní rukavice), 70 Kč, dobrovolně 1 nezabalený dáreček (budeme si předávat v rámci hry, jeho cena by neměla být více než cca 20 Kč), trocha cukroví (nebo sušenky, o které se lze podělit), děti a studenti průkaz k dokázání věku ve vlaku (členská karta junáka/žákovský průkaz/ISIC apod.)

Sraz: 11:50 vlakové nádraží Čakovice
Návrat: 20:11 tamtéž

Akce je dotována MČ Čakovice.

Hra 17. listopadu

V úterý 13.11. proběhne v centru Prahy tradiční hra „17.listopadu“

Sraz: 16:15 zastávka Fryčovická, či 17:00 u památníku 17.listopadu na Národní třídě

Návrat: okolo 20:00 tamtéž (upřesníme SMS)

S sebou: oblečení dle počasí, svačinu a pití, tužku a papír, skautský šátek, čajovou svíčku, lítačku či lístek MHD

Bobro-mravenčí výlet na Karlštejn

V sobotu 10.11. se vydáme na výlet vlakem do oblasti Karlštejnska, který zakončíme na hradě Karljštejn.

Sraz: 8:00 na zastávce Fryčovická (směr Letňany)

Návrat: cca 16:00 také na zastávku Fryčovická

Cena: 30,-kč

S sebou: lítačku/MHD jízdenku, šátek, pití a svačinu, pláštěnku, KPZ

Bobro - Ptakopysčí výlet

Ve dnech od 19 až 21.10 se vypravíme s družinou Ptakopysků a Bobrů do chaty nedaleko Pelhřimova. Zde s kluky zdokonalíme jejich skautské schopnosti a vypravíme se poznat místní přírodu. (Poloha chaty: 49.5241156N, 15.1347753E)

Cena 150 Kč.

Sraz Pá: 16:45 Autobusové nádraží Roztyly (metro C), nebo zastávka Fryčovická v 15:45.  Odjezd autobusu bude v 17:00, přijďte včas!

Návrat Ne: 15:35 Roztyly, nebo 16:30 Fryčovická.

Na sebe: pevné boty, teplé oblečení (dle počasí), skautský šátek

Do krosny: pití (alespoň 1,5 l), pláštěnku, spacák, karimatku, oblečení na spaní, oblečení na převlečení, baterku, ešus, lžíci, hygienu, KPZ

Jídlo bude zajištěno od sobotního svačiny. Páteční večeři a sobotní snídani s sebou! (Bude se opékat na ohni)

Co nejrychleji se závazně přihlašte k účasti na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Autobus se plní!