Athabaska burza

Krásný den!

Právě jsme spustili pro všechny členy střediska a jejich rodiny burzu všeho, čeho se chcete zbavit/vyměnit/případně prodat. Může jít jak o skautské, tak neskautské věci od kytek přes učebnice až třeba po starou rychlovarnou konvici (představivosti se meze nekladou).

Protože nechceme, aby se na burzu dostal každý, ale jen lidé kolem střediska, je web zaheslovaný. Heslo jste dostali emailem a nebo vám ho řekne kdokoliv ze střediska :).

Na burzu se dostanete z menu zde (BURZA | SWAP) a nebo přímo přes tento odkaz: http://www.athabaska.skauting.cz/swap/

Schůzka pro rodiče

Táborová schůzka pro rodiče proběhne 3.5.2018 od 19:00 hodin v klubovně na Barikádách.

Schůzka je hlavně pro ty, kteří svoje děti s námi na tábor ještě neposlali a bude jim tak řečeno všechno, co je třeba. Přijít ale může samozřejmě každý.

Pro ty z Vás, kteří neznají klubovnu na barikádách, jeji místo najdete v sekci Kde nás najdete.

Bobří výlet do zoo

V sobotu 14. se s Bobry vydáme na výlet do zoo.

S sebou: lítačku/jízdenky na MHD, 80Kč, propisku, oběd

Sraz: 9:30 na zastávce Fryčovická

Návrat: 16:00 tamtéž

Už se těsíme, Kombajn a Seba

Vratka - střediskový výlet

Všem účastníkům náleží vratka v hodnotě 90 Kč (mladší děti)/80 Kč (starší děti a vedoucí). Peníze vrátí družinoví vedoucí na svých schůzkách. Totéž platí pro vracení peněz za zrušené účasti (385 Kč).

5. Národní Oldskautské Jamboree

Akce pro starší členy střediska:

Milá sestro, vážený bratře, jistě i Ty plánuješ svoji účast na letošní nejvýznamnější akci Kmene dospělých Junáka – 5. Národním oldskautském jamboree.

Jamboree se uskuteční opět v Miletíně u Hořic v Podkrkonoší, v termínu 1. – 3. června 2018 (pátek – neděle). Tradičně nás uvítá příjemný areál místní skautské základny, bezprostředně u centra Miletína.

Více o akci: zde

Jarní střediskový výlet na Šumavu

O víkendu 23.-25.3. nás čeká jarní střediskový (tj. pro všechny členy) výlet na Šumavu - s podtitulem: "K prameni Vltavy". Doprava do Volyně bude dálkovým autobusem, stejně jako cesta zpět. Zde budeme ubytováni na pěkné skautské základně. V sobotu bude výlet do srdce Šumavy s cílem nalézt pramen řeky Vltavy.

Sraz: 23.3. (PÁ) v 16.30 na zastávce Fryčovická (ve směru do centra)

Příjezd: 25.3. (NE) v 15.10 na Fryčovickou

Cena: 400 Kč (pokud se povede uplatnit sleva pro děti u dopravce, tak cca o 120 Kč méně) - vybírá se na schůzkách

S sebou: Velký batoh na cestu a menši na výlet, doklad o věku, baterku, přezůvky, spacák, karimatku, hrnek, ešus a lžíci, náhradní oblečení, pyžamo, osobní hygienu, pláštěnku, pití a event. drobný mls na cestu (teplá večeře bude čekat na místě). Na sebe pevné boty a skautský šátek.

Akce je dotována MěÚ Čakovice a MHMP.

Jarní výlet

Dobrý den,
o víkendu 9.-11. března pojedeme na první letošní vícedenní výlet. Ten je určen pro Ptakopysky, Bobry, Mravence, Kachničky a Modrá Háďata.

S sebou: lžíci (a hodí se i ešus), spacák a karimatku, skautský šátek, jídlo na pátek, minimálně 1,5l vody, pevné a nepromokavé boty (NE holinky), baterku, minimálně 4 páry suchých ponožek, vše zabaleno v jednom přenosném batohu.

Cena: 170Kč (do 15ti let, starší 250)

Odjezd: v pátek v 16:40 ze zastávky Fryčovická

Návrat: v neděli v 16:00 tamtěž