Podzimní střediskový výlet 13.-14.10.

Druhý víkend v říjnu (tj. 13.-14.10.) se vypravíme objevovat krásy podzimního Českého Švýcarska a Labských pískovců. Těšit se můžete na Jetřichovické vyhlídky, Dolský mlýn, Tiské stěny, anebo rozhlednu Děčínský Sněžník.

Výlet je určen pro všechny členy střediska a bude vlastním autobusem. Přespíme v chatičkách přímo v národním parku.

Cena 200 Kč. Závazná rezervace u vedoucích družin, případně na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Plně se všemi počítáme až po zaplacení poplatku, tudíž doporučuji zaplatit co nejdříve.

Sraz SO: 7:15 parkoviště u ZŠ E. Berana v Čakovicích. Odjezd autobusu bude v 7:30, přijďte včas!

Návrat NE: 18:00 tamtéž

Sebou: Na sebe: pevné boty, teplé oblečení (dle počasí), skautský kroj a šátek

Do batůžku: pití (alespoň 1,5 l), oběd na sobotu, 2 svačiny, pláštěnku

Do krosny/zavazadla do kufru autobusu (děti se k věcem dostanou až večer!): spacák, oblečení na spaní, oblečení na převlečení, baterka, ešus, lžíce, hygiena (v kempu je i možnost sprchy), KPZ, snídaně, 2 svačiny na neděli

Jídlo bude zajištěno na sobotu večeře a neděli oběd, případně brzká večeře.

Pro navození atmosféry si můžete pustit například toto video:

anebo trochu serióznější a nádherně zpracované:

Výlet je dotován MČ Čakovice.

Pozvánka na zahájení skautského roku

Zveme všechny členy, jejich rodiče a sourozence, a všechny přátele střediska Athabaska na zahájení skautského roku v sobotu 15.9.

Sportovní část proběhne od 9:00 za hřišti za ZŠ Tupolevova. Čekají nás jak dětské, tak rodičovské soutěže. Půjde např. o beachvolejbal, florbal, basketbal, florbal a drobné sportovní dovednosti.

Večerní část u ohně proběhne od 18:00 v klubovně Na Barikádách. Občerstvení a pití zajištěno, nástroje s sebou.

Účast na večerním posezení není nikterak podmíněná účastí na sportovním dnu.

Budeme rádi za účast všech členů, rodičů a sourozenců

Prázdninová soutěž

Ahoj všichni,

vyhlašujeme prázdninovou foto soutěž!

Vyfoť zajímavou a originální fotku s táborovým batůžkem a pošli ji na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do konce září.

Nejlepší díla budou odměněna a zveřejněna na střediskovém instagramu.

Zpráva táborového zdravotníka

Kromě zaslaného e-mailu bych rád i tímto příspěvkem požádal rodiče dětí, které se účastnily tábora, aby důkladně prohlédly děti od klíšťat, kterých bylo na táboře požehnaně (pokud jste tak již neučinili). Kromě toho jsme na táboře u tří dětí objevili vši & hnidy. Ač jsme provedli karanténní opatření a vši speciálním přípravkem hubili, doporučuji, abyste svým dítkám prohlédli i hlavy.

Příjezd z tábora

Přijezd z tábora bude na hlavní nádraží v 14:31, kufry budou v Letňanech k dispozici cca od tří. Někdo tam s nimi bude sedět minimálně hodinu, nicméně v klubovně budeme sušit stany i v sobotu a po domluvě vás tam někdo pustí I přes prázdniny.

Zpráva z tábora 2

V minulých dnech na Plzeňsku hodně pršelo, nice našemu táboru se všechno špatné vyhnulo. Nesvítí sice pořád sluníčko, ale prší minimálně (dneska ráno půl hodiny) a po většinu času je pod mrakem a můžeme být venku.

Všichni jsou zdraví a bez větších zranění - pouze občas klíšťata, vosy a nebo odřeniny a říznutí. Snad to tak vydrží.

Zpráva z tábora

Vzhledem k tomu, že na tábořišti není signál, píši za všechny děti.

Všichni jsme v pořádku dorazili na tábořiště a pomalu usínáme  Určitě si to užijeme.