Jarní Střediskový výlet 26.-28.4.

Vzhledem ke zpoždění vlaku přijedeme později a to kolem 17:30 na Fryčovickou.

Poslední víkend v dubnu 26.-28.4. se vypravíme do Českého Středohoří, konkrétně do oblasti města Most. Čeká nás procházka krásnou přírodou a zároveň historickými částmi města.

Výletu se můžou zúčastnit všichni členové střediska. Přespávat se bude ve Skautském domě v Mostu.

Sraz Pá: (26.4.): vestibul metra Letňany v 16:30 odjezd vlakem z Hl. nádraží v 17:32

Návrat Ne: (28.4.): zastávka Fryčovická 17:00

Účast potvrdit vyplněním informací v tomto dokumentu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sLBr_7ukgqc0P9h9VP_sPcS_m6XkmJrRqdAUnbRDcLs/edit?usp=sharing

! Omluvení účasti posílejte do pondělí 22.4. na email níže !

Sebou:

Pevné boty, oblečení dle počasí, skautský šátek a kroj

Krosnu, menší batoh na výlety, spacák, karimatku, pláštěnku, KPZ, oblečení na So a Ne, baterku, ešus, lžíci, hygienu

Jídlo na Pá večer, So ráno a alespoň 1,5 l tekutin

Výlet je dotován MČ Čakovice.

Za kelty na Zbraslav

Zelená háďata, Čakovice
Odjezd v pátek 5.4.2019 - sraz zastávka Fryčovická 16:35 (odjezd bus 140 v 16:46)
Návrat v sobotu 6.4.2019 odpoledne - v 17:00 na Fryčovické

Liščata - Beroun
Odjezd v pátek 5.4.2019 - sraz vlakové nádraží Beroun - 16:10 (odjezd vlaku v 16:20)

Návrat v sobotu 6.4.2019 v 17:10 vlakové nádraží Beroun

Ubytování: skautská klubovna

Doprava: jízdenky na MHD - 2x 16Kč nebo lítačku (doklad o věku dítěte), pro děti z Berouna 2x 12Kč  (s sebou připravené peníze do automatu)

S sebou do velkého batohu: spacák, karimatku, pyžamo, hygienu, přezůvky, pláštěnku, baterku/čelovku, oblečení na převlečení, KPZ, hrníček + mazací nůž, pití alespoň 1,5l, věci, které mají mít (info ze schůzky) malý batůžek na sobotní výlet, 200,-Kč, k snídani buchtu od maminky :-), kopii kartičky zdravotní pojišťovny, blok + tužku, léky (pokud někdo užívá + lístek s dávkováním)

na sebe: pevné boty, skautský šátek kdo má, oblečení dle počasí

Strava: pátek - večeři si budou děti připravovat na místě sami (s námi)
Sobota - jídlo zajištěno

Potvrzení /omluvení účasti vašeho dítěte na výpravě nám prosím sdělte do čtvrtka 4.4.2019 24:00 hod. na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontaktní osoba:
Lucie Filipová (Jejda) - 739 174 417
Kateřina Škopová (Cibule) - 736 168 767

Mrkev (Adéla Vecková) - 776 033 717

Schůzka pro rodiče o táboře 2019

Schůzka pro rodiče o letošním táboře proběhne 7. března 2019 od 19:00 v klubovně Na Barikádách. Doporučujeme účast především rodičům dětí, které na táboře ještě nebyly.

Palačinky na Brdy

Dobrý den,

jakk každoročně, i letos naše středisko zajišťuje občerstvení na tradičním skautském přechodu Brd. Proto opět žádáme rodiče o pomoc s výrobou (nenamazaných) palačinek. Samozřejmě ne zadarmo - za každých 10, které přinesete (maximálně však 40/dítě), dostanete speciální poukaz, který držitele opravňuje k jednorázovému expresnímu odbavení (tzn. předběhnutí fronty) a jednomu jídlu z nabídky (palačinka/párek v rohlíku/klobása) zdarma.

Ještě pro jistotu zdůrazňuji - palačinky ničím nemažte ani jinak neochucujte, to se dělá až na místě.

Vše, co vyrobíte, doneste v pátek 25. mezi 17:30 a 19:00 do letňanské klubovny.

Děkujeme všem zapojeným

Brdy

V sobotu 26. ledna se zúčastníme tradičního skautského přechodu Brd, kam srdečně zvu všechny členy střediska. Hlavním bodem programu je jako každoročně setkání skautů z celé Prahy na jedné louce a výměna památečních kartiček/drobných předmětů - takzvaných Brděnek. Bližší instrukce ohledně brděnek se děti dozví na schůzce.

sraz: 8:10 na zastávce Fryčovická (směr na metro)

s sebou: teplé oblečení a boty, jídlo (včetně oběda), pití (doporučuju termosku s čajem), Lítačku/lístek na metro, 30Kč na vlak + kapesné (na místě je stánek s občerstvením) a hlavně brděnky

návrat: cca 16:30 na Fryčovické

Košátky

V lednu vyrazíme na tradiční první výlet nového roku. Protáhneme po Vánocích ztuhlé údy a užijeme si společně zimní radovánky.

Kdy? 12.ledna

sraz 7:55 na nádraží Čakovice

návrat 15:56 tamtéž

Kde? na krásném místě nedaleko vesnice Košátky

přesné místo kde se bude odehrávat většina programu: 50.31215N 14.69049E

Co s sebou?

TEPLÉ OBLEČENÍ a boty, dost jídla a pití na celý den (kolem poledne bude možnost opečení na  ohni takže doporučuji buřt nebo něco podobného), KPZ, lžíce

Doprava je proplacena z dotace od úřadu MČ Čakovice.

Vánoční Zvířetice

V sobotu 15.12. 2018 nás čeká tradiční předvánoční výlet na zříceninu hradu Zvířetice. Zváni jsou všichni členové střediska, jejich rodiče i sourozenci.

Čeká nás procházka ke zřícenině, zdobení stromečku pro zvířátka, večeře na ohni a velká společná hra. Budeme rádi, když se do programu a do hry zapojí i rodiče.

S sebou: ozdoby na stromek pro zvířátka (lojové koule, jablíčka, mrkev, semínka atd.), svačinu a pití (nejlépe teplý čaj), baterka, víčko od ešusu nebo plastový talířek, hrníček, teplé oblečení (+ náhradní rukavice), 70 Kč, dobrovolně 1 nezabalený dáreček (budeme si předávat v rámci hry, jeho cena by neměla být více než cca 20 Kč), trocha cukroví (nebo sušenky, o které se lze podělit), děti a studenti průkaz k dokázání věku ve vlaku (členská karta junáka/žákovský průkaz/ISIC apod.)

Sraz: 11:50 vlakové nádraží Čakovice
Návrat: 20:11 tamtéž

Akce je dotována MČ Čakovice.