Vánoční Zvířetice

V sobotu 15.12. 2018 nás čeká tradiční předvánoční výlet na zříceninu hradu Zvířetice. Zváni jsou všichni členové střediska, jejich rodiče i sourozenci.

Čeká nás procházka ke zřícenině, zdobení stromečku pro zvířátka, večeře na ohni a velká společná hra. Budeme rádi, když se do programu a do hry zapojí i rodiče.
Prosíme, abyste do čtvrtka 29.11. nahlásili vedoucím své družiny zda se zúčastníte a v jakém počtu.
Podrobnější informace zde budou v průběhu listopadu.

Hra 17. listopadu

V úterý 13.11. proběhne v centru Prahy tradiční hra „17.listopadu“

Sraz: 16:15 zastávka Fryčovická, či 17:00 u památníku 17.listopadu na Národní třídě

Návrat: okolo 20:00 tamtéž (upřesníme SMS)

S sebou: oblečení dle počasí, svačinu a pití, tužku a papír, skautský šátek, čajovou svíčku, lítačku či lístek MHD

Bobro-mravenčí výlet na Karlštejn

V sobotu 10.11. se vydáme na výlet vlakem do oblasti Karlštejnska, který zakončíme na hradě Karljštejn.

Sraz: 8:00 na zastávce Fryčovická (směr Letňany)

Návrat: cca 16:00 také na zastávku Fryčovická

Cena: 30,-kč

S sebou: lítačku/MHD jízdenku, šátek, pití a svačinu, pláštěnku, KPZ

Bobro - Ptakopysčí výlet

Ve dnech od 19 až 21.10 se vypravíme s družinou Ptakopysků a Bobrů do chaty nedaleko Pelhřimova. Zde s kluky zdokonalíme jejich skautské schopnosti a vypravíme se poznat místní přírodu. (Poloha chaty: 49.5241156N, 15.1347753E)

Cena 150 Kč.

Sraz Pá: 16:45 Autobusové nádraží Roztyly (metro C), nebo zastávka Fryčovická v 15:45.  Odjezd autobusu bude v 17:00, přijďte včas!

Návrat Ne: 15:35 Roztyly, nebo 16:30 Fryčovická.

Na sebe: pevné boty, teplé oblečení (dle počasí), skautský šátek

Do krosny: pití (alespoň 1,5 l), pláštěnku, spacák, karimatku, oblečení na spaní, oblečení na převlečení, baterku, ešus, lžíci, hygienu, KPZ

Jídlo bude zajištěno od sobotního svačiny. Páteční večeři a sobotní snídani s sebou! (Bude se opékat na ohni)

Co nejrychleji se závazně přihlašte k účasti na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Autobus se plní!

Podzimní střediskový výlet 13.-14.10.

Druhý víkend v říjnu (tj. 13.-14.10.) se vypravíme objevovat krásy podzimního Českého Švýcarska a Labských pískovců. Těšit se můžete na Jetřichovické vyhlídky, Dolský mlýn, Tiské stěny, anebo rozhlednu Děčínský Sněžník.

Výlet je určen pro všechny členy střediska a bude vlastním autobusem. Přespíme v chatičkách přímo v národním parku.

Cena 200 Kč. Závazná rezervace u vedoucích družin, případně na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Kapacita autobusu NAPLNĚNA.

Sraz SO: 7:15 parkoviště u ZŠ E. Beneše a ZŠ Livingston v Čakovicích. Odjezd autobusu bude v 7:30, přijďte včas!

Návrat NE: 18:00 tamtéž

Sebou: Na sebe: pevné boty, teplé oblečení (dle počasí), skautský kroj a šátek

Do batůžku: pití (alespoň 1,5 l), oběd na sobotu, 2 svačiny, pláštěnku

Do krosny/zavazadla do kufru autobusu (děti se k věcem dostanou až večer!): teplý(!!!) spacák, oblečení na spaní, oblečení na převlečení, baterka, ešus, lžíce, hygiena (v kempu je i možnost sprchy), KPZ, snídaně, 2 svačiny na neděli

Jídlo bude zajištěno na sobotu večeře a neděli oběd, případně brzká večeře.

Pro navození atmosféry si můžete pustit například toto video:

anebo trochu serióznější a nádherně zpracované:

Výlet je dotován MČ Čakovice.

Pozvánka na zahájení skautského roku

Zveme všechny členy, jejich rodiče a sourozence, a všechny přátele střediska Athabaska na zahájení skautského roku v sobotu 15.9.

Sportovní část proběhne od 9:00 za hřišti za ZŠ Tupolevova. Čekají nás jak dětské, tak rodičovské soutěže. Půjde např. o beachvolejbal, florbal, basketbal, florbal a drobné sportovní dovednosti.

Večerní část u ohně proběhne od 18:00 v klubovně Na Barikádách. Občerstvení a pití zajištěno, nástroje s sebou.

Účast na večerním posezení není nikterak podmíněná účastí na sportovním dnu.

Budeme rádi za účast všech členů, rodičů a sourozenců

Prázdninová soutěž

Ahoj všichni,

vyhlašujeme prázdninovou foto soutěž!

Vyfoť zajímavou a originální fotku s táborovým batůžkem a pošli ji na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do konce září.

Nejlepší díla budou odměněna a zveřejněna na střediskovém instagramu.