Brdy 2020

Dobrý den,

v sobotu 25. ledna se zúčastníme tradičního skautského přechodu Brd, kam srdečně zvu všechny členy střediska. Hlavním bodem programu je jako každoročně setkání skautů z celé Prahy na jedné louce a výměna památečních kartiček/drobných předmětů - takzvaných Brděnek. Bližší instrukce ohledně brděnek se děti dozví na schůzce.

Oproti jiným letům je ale zásadní rozdíl v tom, že máme možnost ubytování ve škole nedaleko cíle výletu. Proto nabízíme i dvoudenní verzi výletu - sraz v pátek odpoledne, dojedeme do Litně, tam nějaký večerní program, přespíme a ráno hezký výlet už bez MHD a nacpaných vlaků. Nevýhodou samozřejmě je, že děti ponesou celou sobotu krosny se spacákem a karimatkou.

info k jednodenní verzi:

sraz v sobotu v 8:10 na zastávce Fryčovická (směr na metro)

s sebou: teplé oblečení a boty, jídlo (včetně oběda), pití (doporučuju termosku s čajem), Lítačku/lístek na metro, 30Kč na vlak, kapesné (na místě je stánek s občerstvením) a hlavně brděnky

návrat: cca 16:30 na Fryčovické

info ke dvoudenní verzi:

sraz v pátek v 16:00 na  Fryčovické

s sebou to co jednodenní verze plus spacák a karimatku, večeři a snídani (večer se bude opékat, takže klidně buřty nebo třeba hermelín), kartáček a pastu, hrneček na ranní čaj, popř třeba karty (ale opatrně, nic zbytečně velkého, ponesete to celou sobotu!!)

návrat společný

Košátky 2020

Již 11.1. se vydáme na tradiční první výlet v novém roce a to nedaleko obce Košátky.
Můžete se těšit na skvělou hru, zimní atmosféru a zpěv u ohně.

Sraz: 7:55 na nádraží Čakovice
Příjezd očekáván v 16:00 tamtéž

Přesné místo konání programu bude zde:
50.3121439N, 14.6900578E

S sebou:

Teplé oblečení a pevné boty, něco teplého k pití a jídlo na celý den (bude možnost i opékání vlastních buřtů a jiných pochutin), KPZ a starší 15 let průkaz o studiu (ISIC)

Termín tábora 2020

Letošní termín tábora (chlapeckého a dívčího oddílu) byl stanoven následovně:

Odjezd dětí: 30.6. (po vysvědčení)

Příjezd mladších dětí: 12.7.

Příjezd starších dětí: 17.7.

Termíny byly stanoveny trochu netradičně vzhledem k faktu, že prázdniny začínají v půlce týdne.

Edit: termín tábora pro koedukovaný oddíl (Háďata, Liščata, Káňata...), který letos pojede na tábor zvlášť, je 30.6. - 10.7., předtáborový výjezd proběhne 12. - 14.6.

Předvánoční Zvířetice

V sobotu 14.12. 2019 nás čeká tradiční předvánoční výlet na zříceninu hradu Zvířetice. Zváni jsou všichni členové střediska, jejich rodiče i sourozenci.

Čeká nás procházka ke zřícenině, zdobení stromečku pro zvířátka, večeře na ohni a vyzkoušíme si vánoční zvyky z různých koutů celého světa. Budeme rádi, když se do programu zapojí i rodiče.

S sebou: ozdoby na stromek pro zvířátka (lojové koule, jablíčka, mrkev, semínka atd.), svačinu a pití (nejlépe teplý čaj), baterka, víčko od ešusu nebo plastový talířek, lžíci, hrníček, teplé oblečení (+ náhradní rukavice), 80 Kč, dobrovolně 1 malý nezabalený dáreček (budeme si předávat v rámci hry, jeho cena by neměla být více než cca 20 Kč) a ponožky, trocha cukroví (nebo sušenky, o které se lze podělit), děti a studenti průkaz k prokázání věku ve vlaku (členská karta junáka/žákovský průkaz/ISIC apod.)

Sraz: 9:30 vlakové nádraží Čakovice (vlak jede 9:42)

Návrat: 17:56 tamtéž

Hra 17. listopadu

Ve čtvrtek 14. listopadu proběhne v centru Prahy tradiční hra ke dni 17. listopadu. Nejdříve zamíříme k památníku na Národní třídě, kde zapálíme svíčku a něco si povíme, poté se přesuneme na Kampu, kde proběhne večerní hra.

Sraz: 16:15 zastávka Fryčovická, či 17:00 u památníku 17. listopadu na Národní třídě

Návrat: 20:00 tamtéž

S sebou: oblečení dle počasí, svačinu a pití, tužku a papír, skautský šátek, čajovou svíčku, lítačku či lístek MHD

Závod 3 VRCHY 1 HODINA

Srdečně vás zveme na závod dvojic jménem 3 VRCHY 1 HODINA v Letňanském lesoparku, který proběhne 29. listopadu 2019 od 18:30 (registrace už od 18:00).

Cílem je uběhnout za hodinu co nejvíc kol a dvojice se po kolech na trati střídá. Okruh je dlouhý 700 metrů a bude značen reflexními pásky.

Zváni jsou všichni členové střediska, rodiče a jejich příznivci. Občerstvení zajištěno, prosíme ale o vlastní kelímek či hrníček.

S sebou: Oblečení a obuv na běh, baterka (ideálně čelovka, bude se používat při běhu), vlastní kelímek či hrníček na občerstvení a hlavně dobrou náladu :).

Kategorie podle věku (určeno dle staršího ze dvojice): dospěláci (oldskauti, roveři…), skauti, vlčata a světlušky

DOPLŇUJÍCÍ INFO:
je možné, že terén bude blátivý, nedoporučujeme "hogofogo" bežeckou obuv
- doporučujeme si s sebou vzít deku či cokoliv k rychlému zahřátí (během čekání na parťáka hrozí zmrznutí)
- v případě deště berte pláštěnku. Zkusíme zajistit základní zastřešení, ovšem s omezenou kapacitou
- pokud plánujete přijet autem, nejbližší a nejvolnější parkoviště je směrem na Kbely u křižovatky s ulicí Polaneckého

Sraz a registrace již od 18:00 na vrcholu 1: https://mapy.cz/s/pehepevefu

Registrace na závod skrze tento formulář: https://forms.gle/VkV7GV95Ppt5DeFMA

Skauti z Athabasky na čakovickém posvícení dne 5.10.2019

Milí rodiče, dovoluji si Vás a vaše blízké pozvat na čakovické posvícení dne 5.10., kde se na vás budeme mimo jiné těšit i my skauti z Athabasky. Naše stanoviště bude u školy ZŠ E. Beneše, kde předvedeme náš nejnovější stan plný fotek z našich výletů a táborů a kde si děti budou moci vysoutěžit nějaké odměny. Na všechny se těší tým z Athabasky.