Hra 17. listopadu

Ve čtvrtek 14. listopadu proběhne v centru Prahy tradiční hra ke dni 17. listopadu. Nejdříve zamíříme k památníku na Národní třídě, kde zapálíme svíčku a něco si povíme, poté se přesuneme na Kampu, kde proběhne večerní hra.

Sraz: 16:15 zastávka Fryčovická, či 17:00 u památníku 17. listopadu na Národní třídě

Návrat: 20:00 tamtéž

S sebou: oblečení dle počasí, svačinu a pití, tužku a papír, skautský šátek, čajovou svíčku, lítačku či lístek MHD

Závod 3 VRCHY 1 HODINA

Srdečně vás zveme na závod dvojic jménem 3 VRCHY 1 HODINA v Letňanském lesoparku, který proběhne 29. listopadu 2019 od 18:30 (registrace už od 18:00).

Cílem je uběhnout za hodinu co nejvíc kol a dvojice se po kolech na trati střídá. Okruh je dlouhý 700 metrů a bude značen reflexními pásky.

Zváni jsou všichni členové střediska, rodiče a jejich příznivci. Občerstvení zajištěno, prosíme ale o vlastní kelímek či hrníček.

S sebou: Oblečení a obuv na běh, baterka (ideálně čelovka, bude se používat při běhu), vlastní kelímek či hrníček na občerstvení a hlavně dobrou náladu :).

Kategorie podle věku (určeno dle staršího ze dvojice): dospěláci (oldskauti, roveři…), skauti, vlčata a světlušky

Sraz a registrace již od 18:00 na vrcholu 1: https://mapy.cz/s/pehepevefu

Registrace na závod skrze tento formulář: https://forms.gle/VkV7GV95Ppt5DeFMA

Skauti z Athabasky na čakovickém posvícení dne 5.10.2019

Milí rodiče, dovoluji si Vás a vaše blízké pozvat na čakovické posvícení dne 5.10., kde se na vás budeme mimo jiné těšit i my skauti z Athabasky. Naše stanoviště bude u školy ZŠ E. Beneše, kde předvedeme náš nejnovější stan plný fotek z našich výletů a táborů a kde si děti budou moci vysoutěžit nějaké odměny. Na všechny se těší tým z Athabasky.

Podzimní střediskový výlet do Manětína 12.-13. října

Bohužel se z důvodu zhoršené dopravní situace vrátíme o dvacet až dvacet pět minut později (momentálně jsme na Vypichu)

Druhý říjnový víkend 12.-13.10. nás čeká podzimní střediskový výlet. Protože si letos připomínáme 50. výročí od prvního tábora Athabasky, vypravíme se do Manětína a přespíme ve stanech přímo na louce, kde se tábor konal. Pojedeme vlastním autobusem. Mimo jiné nás čeká výstup na vrch Vladař a návštěva zámku v Manětíně.

Sraz: sobota 7:15 u ZŠ E. Beneše v Čakovicích

Návrat: neděle 18:00 tamtéž

S sebou: teplý spacák, karimatku, věci na spaní, čepici, věci na převlečení, pláštěnku, baterku, hygienu, KPZ, ešus, hrníček, jídlo na sobotu (kromě večeře) a neděli (kromě snídaně), dostatek pití (minimálně 1,5 l), doklad o věku pro děti do 18 let/ISIC pro studenty

Věci sbalte do krosny, přímo k tábořišti se nedá dostat autobusem a bude třeba věci cca 3 km nést. Na výlety přes den se bude hodit malý batůžek, který potom optimálně děti sbalí do krosny, nebo ho na ni připnou.

Na sebe: teplé oblečení, skautský kroj a šátek, pevné boty

Jídlo: bude zajištěno na sobotní večeři a nedělní snídani

Výlet je určen pro všechny členy střediska. Přihlašování bude spuštěno 22.9.2019 ve 20:00. Přihlašování bude probíhat online přes odkaz, který bude zveřejněn zde. Kapacita je omezená!

ODKAZ NA PŘIHLAŠOVÁNÍ:

Výlet je dotován MČ Praha - Čakovice.

Výlet 11. koedukovaného oddílu

Všechny členy koedukovaného oddílu (Zelená a Modrá Háďata, Liščata, Káňata) zveme na první oddílový výlet, který se koná v termínu 13. - 15. září. Navštívíme pražskou zoo, budeme hrát hry a navzájem se spolu seznámíme. 🙂

Sraz: Pátek 17:00 u klubovny v Něvské  (neplatí pro Liščata)

Návrat: Neděle 15:00 u klubovny v Něvské

S sebou: spacák, karimatku, ešus a lžíci, věci na spaní, oblečení dle počasí, hygienu, pláštěnku, lítačku, něco na opečení nad ohněm, přezůvky, baterku, skautský šátek, malý batůžek na výlet

Účast hlaste vedoucím na schůzce.

Zahájení skautského roku - pátek 6.9.

Letos opět zveme všechny členy, rodiče, sourozence a příznivce střediska a společné zahájení skautského roku.

Budeme se nejen veselit u ohně nad čímkoliv k opečení a vřelou písní, ale také shlédneme v našem "homemade" letním kině skautský dokumentární film Skauti bez lilie.

Akce proběhne v pátek 6.9. od 19:00 v klubovně Na Barikádách

Zemřel bratr Windy

Se smutkem na srdci Vám musíme oznámit, že nás v sobotu navždy opustil bratr Václav Nosek - Windy, skaut, historik a sběratel (*1943 / †2019). Aktivní skautský činovník, člen dřívější Ústřední rady, zakladatel Klubu skautských sběratelů a především jedinečný popularizátor a znalec skautské historie, stejně jako díla Jaroslava Foglara.